Elit Class Residence Hotel
Gaziantep'in en gözde hotellerinden birisi olmaktan mutluyuz.

Gaziantep’te bir ilk olan Elit Class Residence Hotel’in konumu şehir merkezinde olup Gaziantep havalimanına 15 Km uzaklıktadır. İş, alışveriş ve eğlence merkezlerine yakın mesafededir.

Otelimiz yabancı misafirler, iş adamı, bürokrat,üst düzey yönetici ve teknik elemanların 1 geceden 1001 geceye kadar kalabilecekleri ve iş ortamı çalışmalarını sağlayacağı her türlü teknik donanıma ve konfora sahip olup aynı zamanda ev ortamı rahatlığını da veren 1+1 ve 2+1 konforlu apart odalardan oluşmaktadır.

Kusursuz hizmetin konforla buluştuğu, çok özel fiyatlandırma ile konaklama imkanı vermektedir. Toplamda 47 suit oda 120 yatak kapasitesi ve 200 araçlık otoparka sahiptir.

Otelimiz de açık ve kapalı olmak üzere teras restaurant bulunmaktadır.Restaurantımızın şehir manzaralı etkileyici atmosferin de Türk ve Gaziantep mutfağından leziz yemekler ve kebaplar yiyebilirsiniz.Restauratımız da 150 kişi kapasiteli her türlü toplantılarınızı bütün teknik donanımlara sahip olarak gerçekleştirebilirsiniz.

5 yıldızlı otel konforuyla siz değerli misafirlerimiz için 2011 yılında hizmete girmiştir.Otelimize gelen misafirlerimiz ister ev ortamında sabah kahvaltısını kendi imkanları ile yapma, isterlerse de kahvaltı salonunda açık büfe kahvaltı alma imkanına sahip olacaklardır.

Hotelimiz Gaziantep Hotelleri içinde en iyi hotellerden birisidir.

Gaziantep'te Görülecek Yerler

Romalılara dayandığı tahmin edilen ve koruyucu surlarının etrafını çevrelediği Gaziantep Kalesi, şehrin merkezine hakim bir konumda bulunmakta. Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları dahil olmak üzere, şehre hükümdarlık etmiş bütün imparatorluklar kaleyi defalarca yeniden inşa etmiştir. Gaziantep Kalesi ayrıca, Kurtuluş Savaşı esnasında şehri Fransız işgaline karşı büyük bir başarıyla müdafaa etmiş olan kahramanlara adanmış bir müzeye de ev sahipliği yapmaktadır.

Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, günümüze kadar gelen en iyi korunmuş ve en çarpıcı Roma dönemine ait mozaiklerin bazılarını barındırıyor. Belkıs-Zeugma arkeolojik bölgesinde gün ışığına çıkarılmış bu yapıtlar, dünyanın en büyük mozaik müzesinde sunulmaktadır. “Çingene Kız” ve “Venüs'ün Doğuşu” müzenin önde gelen eserleri olmalarına rağmen, geniş çaplı koleksiyonda Truva Savaşı'ndan görüntüler, savaş arabasında Poseidon ve daha nicesi sergilenmektedir.

Gaziantep Müzesi Hititlere ait, başta oymacılık ve heykelcilik olmak üzere muazzam bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmakta. Müze ayrıca, antik zamanlardaki ticaret ve devlet işleyiş biçimlerine ışık tutan etkileyici büyüklükte bir antik mühür koleksiyonuna da sahiptir.

Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep Kalesi'nin hemen güneyinde bulunan üzeri açık ve kapalı birçok pazarın iç içe geçtiği bir bölgedir. Çarşıya ismini veren bakır atölyelerinin ağırlıkta bulunduğu Zincirli Bedestan ise, rengarenk baharatların, yerel tatların ve tabii ki kilimlerin ve mücevherlerin satıldığı birçok dükkanla dolup taşıyor.

Alaüddevle Camii 15. yüzyılın başı veya sonlarında Dulkadirli hükümdarı Alaüddevle Bozkurt Bey tarafından inşa ettirilmiştir. Camiinin orijinal kalan tek kısmı ise Memluk süslemeleriyle göze çarpan minaresidir. Camiinin binası 20. yüzyılın başlarında mimar Amenak'ın tasarımının doğrultusunda taş ustası Kirko tarafından inşa edilmiştir.

Günümüz Gaziantep'in merkezinde bulunan Kendirli Kilisesi, 1860 yılında 3. Napolyon’un finanse ettiği Fransız misyonerler tarafından yapılmıştır. Türkiye'nin hoşgörü ve misafirperver kültürüne adeta şahitlik eden bu kilise, onu süsleyen siyah ve beyaz madalyonları ile dikkat çeker.